برای شروع ضبط پادکست به چه چیزهایی نیاز دارید

24

برای شروع ضبط پادکست خود آماده هستید؟ ضبط و ساخت پادکست نسبتاً ساده است و شما برای شروع به چیز زیادی نیاز نخواهید داشت. در واقع، می توانید تنها با یک میکروفون، هدفون، نرم افزار ضبط و ویرایش و یک پلتفرم انتشار برای به اشتراک گذاشتن کار خود، شروع کنید. تمام آنچه که برای ضبط پادکست نیاز دارید عبارت است از:

 

  1. یک میکروفون خوب

صدا موردی است که نباید آن را سرسری بگیرید و به سادگی از آن بگذرید. مخاطبان شما قمی توانند از تعدادی از مشکلات مربوط به پادکست شما چشم پوشی کنند – اما صدای ضعیف معمولاً نابخشودنی است. به جای استفاده از میکروفون موجود در رایانه خود، میکروفونی مانند Audio Technica ATR-2100-USB یا Blue Microfones Yeti USB را انتخاب کنید. یا اینکه  اگر می توانید کمی بیشتر هزینه کنید و میکروفون XLR را انتخاب کنید – مانند Samson SAC01 و یک میکسر، برای کیفیت عالی و کنترل بهتر صدا. اگر این گزینه را انتخاب می کنید، فراموش نکنید که یک کابل XLR برای اتصال میکروفون به میکسر نیز تهیه کنید.

 

  1. هدفون ها

هدفون شما لازم نیست که بالاترین مدل باشد، اما شما چیزی می خواهید که به کارتان بیاید و مناسب کارتان باشد. لازم است آنچه را می گویید بشنوید – و اگر می خواهید مصاحبه های اسکایپ انجام دهید، نیاز دارید صدای میهمانانتان را نیز بشنوید، بنابراین برخی از هدفون های رو گوشی خوب، مانند Audio-Technica ATH-M30x را انتخاب کنید. از هدست و میکروفون استفاده نکنید؛ کیفیت صدای آن ها معمولاً بسیار ضعیف است.

 

  1. پاپ فیلتر

میکروفون ها نسبت به حروف انفجاری (پلوسیوها) بسیاری حساس هستند. پلوسیو زمانی ایجاد می شود که هوای فشردۀ حنجره را برای ادای حروفی مانند “پ” یا “ب” به بیرون آزاد می کنیم و به میکروفون برخورد می کنند. شما می توانید به جای اینکه مستقیماً داخل میکروفون صحبت کنید، از یک پاپ فیلتر یا همان پت گیر استفاده کنید.

 

  1. پایه میکروفون

اگر چه وجود آن ها از ابتدای شروع کار خیلی ضروری و لازم نیست، ولی اگر می خواهید یک ضبط کننده حرفه ای پادکست شوید، داشتن یک پایه برای نگه داشتن میکروفون شما ضروری است. گذشته از محافظت از شما در برابر گرفتگی بازوهایتان، پایه برای کیفیت صدا نیز عالی است، زیرا نیازی نیست که نگران دور شدن میکروفون زمان صحبت کردن باشید.

 

  1. اکانت اسکایپ

اگر می خواهید در مقاطعی مصاحبه هایی را انجام دهید، از اسکایپ استفاده کنید. این برنامه از کیفیت صدای عالی و رایگان برخوردار است. اگر میهمانان شما از قبل اکانت اسکایپ ندارند، نصب آن بسیار آسان است و می توانند به راحتی یک اکانت بسازند.اسکایپ گزینه های مناسبی را برای ضبط  و ذخیره در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از انها برای ضبظ پادکستتان استفاده کنید.

برای شروع ضبط پادکست به چه چیزهایی نیاز دارید

  1. نرم افزار ضبط و ویرایش

شما به راهی برای ویرایش صدا خود نیاز خواهید داشت. اگر دوست داشته باشید می توانید با یک برنامه رایگان شروع کنید. ادوبی آدیشن  (Adobe Audition)  ابزاری عالی است که گزینه های زیادی را برای پس تولید برای شما فراهم می کند. گاراژبند (GarageBand) انتخاب خوب دیگری است و روی مکینتاش از پیش نصب شده است – بنابراین اگر کاربر اپل هستید، از قبل آن را دارید.

 

  1. ID3 Editor

بیشتر نرم افزارهای ضبط پادکست به شما این امکان را می دهند که پادکست های خود را با استفاده از تگ های ID3 برچسب بزنید، در غیر این صورت می توانید به راحتی با ID3 Editor این کار را انجام دهید. این برنامه به شما این امکان را می دهد که اطلاعات مهم مانند عنوان، شماره آهنگ و هنرمند را در پادکست ذخیره کنید – و هنگامی که افراد آن را دانلود کردند قابل نمایش باشد.

 

  1. اکانت میزبانی پادکست

نگران پادکست هایی که پهنای باند شما را اشغال می کنند نباشید؛ لازم نیست میزبان وب سایت خود باشید. در عوض تعدادی میزبان بسیار مقرون به صرفه وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. Libsyn یکی از محبوب ترین گزینه های میزبانی و انتشار پادکست است، اگرچه می توانید دو گزینه عالی دیگر یعنی Soundcloud و Blubrry را نیز، بررسی کنید.

 

  1. نرم افزار طراحی

این مورد نیز خیلی ضروری نیست – اما، یک ایده بسیار خوب است. یکی از بهترین راه ها برای افزایش دستیابی به پادکست شما، لیست کردن آن در iTunes است. اگر این کار را انجام دهید،  در کنار نام پادکست خود، کاور آرت زیبایی خواهید داشت. این عکسی است که افراد هنگام گشتن در برنامه ها یا گوش دادن به پادکست شما، می بینند – بنابراین مهم است.

Buzzsprout نکات بسیار خوبی در مورد نحوه ایجاد تصویر نهایی، از جمله محدودیت اندازه، پیشنهادات کپی و رنگ و همچنین نکاتی در مورد اینکه در چه جاهایی می توانید تصاویر مناسب را پیدا کنید ارائه می دهد. اگر نمی توانید طراحی کاور را خودتان انجام دهید، می توانید شخصی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

 

  1. vanity URL

در نهایت، اگر درباره  رشد پادکست خود جدی هستید، امکان روند گذاشتن نظرات را برای شنوندگان آسان کنید. یکی از بهترین راه های انجام این کار، vanity URL است. Vanity URL  ها لینک هایی هستند که می توانید برای تغییر مسیر به بخش دیدگاه های پادکست خود در iTunes استفاده کنید. این امر باعث می شود که دیگر نیازی به اعلان آدرس اینترنتی طولانی و پیچیده وب سایت نداشته باشید. این کار فرایند گذاشتن دیدگاه را برای شنوندگان شما ساده می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.