اهمیت تحقیقات بازار در بازاریابی دیجیتال

182

تحقیقات بازار در تدوین و اجرای استراتژی های بازاریابی دیجیتال از اهمیت بالایی برخودار است.

تحقیقات بازار را به صورت دیجیتالی هم می توان انجام داد و از نتایج آن در استراتژی بازاریابی دیجیتال بهره برد.

در این پست از وبلاگ دیجینگ، درباره اهمیت تحقیقات بازار در بازاریابی دیجیتال به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد.

تحقیقات بازار دیجیتال!

در گذشته، تحقیقات بازار، فرآیندی گران و وقت گیر بود، اما با پیشرفت ابزار دیجیتال و هوش مصنوعی تغییر و تحول زیادی در ان رُخ داده است. تغییراتی در حوزه جمع آوری داده ها و اطلاعات مانند: نظرسنجی های دستی، مصاحبه حضوری و مشاهدات میدانی. حتی استفاده از شیوه هایی مانند نظرسنجی تلفنی هم وقت و هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند.

استفاده از ابزار بازاریابی دیجیتال برای انجام تحقیقات بازار، این فرآیند را آسان تر و دقیق تر کرده است.  برای نمونه، در حال حاضر نظرسنجی های آنلاین مانند فرم های آنلاین و ابزارهای رسانه های اجتماعی جای نظرسنجی های سنتی و تلفنی را گرفته است.

همانطور که اشاره شد شبکه های اجتماعی به یکی از ابزارهای مهم و تاثیرگذار در تحقیقات بازار تبدیل شده است.

تحقیقات بازار دیجیتال

اهمیت تحقیقات بازار در بازاریابی دیجیتال

۱. شناخت مخاطب هدف

تحقیقات بازار، بهترین راه برای شناخت مخاطب هدف می باشد. زمانی که مخاطب هدف کسب و کار خود را بخوبی بشناسید، می توانید استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را در جهت رفع نیازهای آن ها و بدست آوردن اعتمادشان به بهترین نحو تدوین و اجرا نمایید.

بدون اعتماد، مشتریان از شما خرید نخواهند کرد.

تحقیقات بازار از طریق شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای شناخت مخاطب هدف است. با درک و شناخت مخاطب هدف اولین قدم برای برنامه ریزی در جهت افزایش بازدید و نرخ تبدیل در وب سایت است.

۲. شناخت رفتارها و عادت های مشتریان

بسیار شگفت انگیز است وقتی می بینید کاربران چه اطلاعات ارزشمندی را از خود در شبکه های اجتماعی به جا می گذارند.

بیشتر افراد عادات و فعالیت های روزانه خود را در شبکه های اجتماعی با دیگران به اشتراک می گذارند. شما در تحقیقات بازار خود به راحتی می توانید از این اطلاعات ارزشمند و صد البته رایگان بهره لازم رو ببرید و رفتار ها و عادات مخاطبان خود را با هدف شناخد بیشتر آن ها در جهت رفع نیازهایشان بوسیله خدمات و محصولات خود شناسایی نمایید.

۳. امکان پیگیری فعالیت مشتریان

توجه داشته باشید که تحقیقات بازار یک پروژه یکباره نیست و باید در تمام مدت فعالیت کسب و کار انجام و رصد شود.

به لطف وجود امکان تک و منشن در شبکه های اجتماعی، به راحتی می توان از نظر مشتریان و کاربران از خدمات و محصولات کسب و کار خود مطلع شوید و این موضوع به تیم خدمات مشتریان جهت ارائه هرچه بهتر خدمات به کاربران کمک شایانی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.